Firmy inwestują ogromne środki w reklamy, które kierują ruch na ich strony internetowe. Ale wiele z nich zupełnie nie wykorzystuje potencjału jaki drzemie w materiałach video.
Jest to dziś świetne narzędzie do POKAZANIA WIĘCEJ niż zrobi to tekst czy zdjęcia.
Przy okazji porzućmy w końcu mit o tym, że video obciążają stronę i będzie się przez to ładować godzinami.
W czym pomaga film na stronie?
angażuje użytkownika
polepsza UX
buduje zaufanie
zwiększa konwersję
Dane mówią nam, że:
43% klientów B2B wolałoby uniknąć kontaktu z handlowcem. - badanie Gartner 2021
Dlaczego jest to ważna informacja? Bo to oznacza, że dziś strona internetowa i nasza komunikacja muszą spełnić rolę informacyjną i budującą relację z potencjalym klientem.
Dzielę się zatem 5 miejscami na stronie internetowej, gdzie warto dodać video:
1 – Sekcja Hero
To miejsce, w którym robimy pierwsze wrażenie i tu użytkownik decyduje czy będzie scrolował dalej. Film w tle sekcji hero przyciąga uwagę i zachęca do wejścia do Waszego świata.
Zobacz jak to zrobiła firma MILBOR PMC. Po otwarciu strony od razu widzimy pracujące maszyny, wykonujące różne czynności z owocami w roli głównej. Od razu wiemy, że mamy do czynienia z maszynami dla przetwórstwa owoców.
2 – Strona główna
Na stronie głównej warto umieścić film, który wprowadzi klienta i wytłumaczy czym firma się zajmuje i komu może pomóc. Można tu także wykorzystać osobę założyciela, który nakreśli jakie jest DNA firmy i co sprawia, że jest inna od reszty.
Szymon Lach, który jest trenerem sprzedaży, świetnie wykorzystał to na swojej stronie głównej. Dzięki filmowi możemy dowiedzieć się o nim trochę więcej niż z opisu, zobaczyć jak się prezentuje i wysławia. To pomoże nam zdecydować czy odpowiada nam jako osoba, którą chcielibyśmy zaprosić do firmy na szkolenie.
3 – Oferta/Produkty
69% konsumentów* potwierdza, że video produktowe ułatwiają im podjęcie decyzji zakupowej w sklepach online. *https://www.wyzowl.com/ecommerce-stats/
Pokazując produkt pomagamy potencjalnemu klientowi go poznać i sprawdzić czy mu odpowiada. Dużo łatwiej pokazać wszystkie niuanse danego produktu na filmie niż na zdjęciu.
Bardzo dobrze wykorzystał to Maciej Szafrański na stronie z książką www.finansowyninja.pl. W niecałe 5 minut pokazuje książkę właściwie z każdej strony, porównuje jej papier, tekst i kolor z innymi książkami, tak aby kupujący mógł ją "dotknąć". Jeśli uzna, że wszystko mu odpowiada, łatwiej i szybciej dokona zakupu.
TIP: jeśli sprzedajesz produkt fizyczny i chcesz nagrać film produktowy, zwróć uwagę, żeby pokazać dany produkt w użyciu. Nasz mózg nie wie, że to nie nasza ręka coś dotyka.
4 – Case study
Filmy pokazujące realizację projektu z wypowiedzią klienta to marketingowe złoto. Można umieścić je na stronie głównej lub w oddzielnej zakładce. Warto mieć 3 różne przykłady współpracy. Jeśli na przykład zdecydujecie się na nagrywanie 2 takich case'ów rocznie, po kilku latach będziecie mieć świetne repozytorium do wsparcia działań zespołu sprzedaży.
Firma SaldeoSMART zdecydowała się na umieszczenie kilku case study już na stronie głównej, co uważam za dobry zabieg. Zainteresowany wprowadzeniem systemu do wsparcia codziennego zarządzania finansami i obiegiem dokumentów od razu może zobaczyć jak to działa u innych. A to jest często kluczowy czynnik przy podejmowaniu decyzji o tego typu rozwiązaniach technologicznych.
TIP: Na pewno macie takie przykłady wdrożeń opisane w formie artykułów na blogu. Pomyślcie, które z nich zasługują na odsłonę w formie video.
5 – Kariera
Zakładka, która ma za zadanie przyciągnąć do Was najlepszych pracowników na rynku. Film pomoże pokazać kim jesteście i dlaczego warto u Was pracować. Dużo szybciej zbudujecie w ten sposób zaufanie i zachęcicie do aplikowania.
Firma Software Mansion postanowiła podejść do tematu employer brandingu inaczej. Nagrali całą serię filmów. Między innymi, zaprosili do swojego biura Roberta Makłowicza, który ...no cóż po prostu był sobą 😉
Z lekkim humorem mamy okazję poznać zespół, który stara się ugościć Pana Roberta jak najlepiej potrafi. Całość przyjemnie się ogląda. Cel, czyli pokazanie się jako sympatyczny, luźny zespół, znający się na swojej robocie - moim zdaniem został osiągnięty.
Podsumowanie
Jak widzisz video może znaleźć się w różnych miejscach na stronie internetowej i spełniać różne funkcje. Pokazałam Ci 5 miejsc na stronie internetowej, gdzie warto dodać video: sekcja hero, strona główna, podstrona produktowa/oferta, case study i kariera.
Rok 2025 jest zdecydowaniem rokiem, w którym warto wdrożyć video na stronie i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i pracowników.
Porozmawiajmy o wykorzystaniu video w Twojej firmie ✉️martyna@vibrand.pl
Comentários